Imprezy i ZawodyWynikiMistrzostwa Augustowa w Piłce Halowej – wyniki i fotorelacja

23 marca, 2023

W dniu 19.03.2023 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej tym razem zawodnicy rywalizowali o Mistrzostwo Augustowa. W Hali Sportowej SP4 przy ul. Konopnickiej stawiło się 5 drużyn w wyniku czego graliśmy w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2 x 10 min. O Mistrza Augustowa walczyły drużyny:

  • Juniorzy Augustów,
  • Retro Śródmieście,
  • Synowie Janusza,
  • Albatros Raczki,
  • Grab Janówka.

Większość meczy była zacięta, jednak od pierwszych meczy wyłaniał nam się faworyt do wygrania turnieju, była to drużyna Albatrosu, która już w pierwszym meczu mocno postraszyła rywali wygrywając z Synami Janusza 4:0, później twarde spotkanie z Juniorami jednak dobra defensywa i spokój przy bramce rywali dal zwycięstwo 2:0 oraz łatwy mecz z Grabem zakończony 8:1 dawał już pewność o zwycięstwie w turnieju. Warto wspomnieć, że dwie bramki w tym meczu strzelił bramkarz zespołu Albatrosu.Z dobrej strony pokazała się też drużyna, Retro Śródmieście, która z kilkoma wzmocnieniami powraca do rywalizacji w naszych turniejach. Niedziele rozpoczęli od dwóch zwycięstw: najpierw skromnie pokonali Synów Janusza a później pewnie i wysoko wygrali z Grabem Janówka. Po dwóch zwycięstwach zanotowali remis z Juniorami po dobrym meczu. Na koniec porażka mimo prowadzenia 1:0 z Albatrosem Raczki przegrywają 1:4. Turniej kończą na drugim miejscu zdobywając 7 pkt.

Juniorzy dobrze rozpoczęli turniej w pierwszym meczu pokonując Grab Janówka 3:0, lecz bramek powinno być zdecydowanie więcej. W drugim meczu z Albatrosem, Juniorzy trzymali się dobrze taktycznie jednak zawodnicy z Raczek znaleźli sposób na pokonanie dobrze spisującego się w bramce Jerzego Kulika. W 7 kolejce spotkań Juniorzy mierzyli się z Retro Śródmieściem i już chyba każdy wiedział, że będzie to walka o drugie miejsce w turnieju. Juniorzy zdobyli pierwszą bramkę jednak nie ustrzegli się błędu i zremisowali 1:1. W ostatnim meczu zwycięstwo z Synami Janusza dawało im 7 pkt. Tyle samo co Śródmieście jednak bilans bramkowy mieli gorszy od rywali i wystarczyło na 3 miejsce.

Synowie Janusza w okrojonym składzie rozpoczęli od minimalnej porażki z drużyną Śródmieścia. W następnym meczu mieli ciężki pojedynek z Albatrosem przegrywając 4:0. Jednak zdołali się podnieść i zawalczyć, wyśmienitą okazją był do tego mecz z Grabem. Synowie Janusza zrobili sobie trening strzelecki wygrywając aż 10:0! Nadzieja na dobry wynik w turnieju odżyła jednak w ostatnim meczu mieli za przeciwników Juniorów, którzy byli zdeterminowani i skuteczniejsi strzelając o jedna bramkę więcej. Synowie Janusza z 3 pkt. zakończyli turniej na 4 miejscu.

Ciężka niedziela w wykonaniu zawodników z Grabu Janówka. Nie można odmówić zespołowi zaangażowania jednak to nie wystarczyło żeby zdobyć co najmniej jeden punkt. Przegrali wszystkie mecze, jednak chyba wszystkich na hali ucieszyła bramka strzelona zwycięzcom Turnieju – Albatrosowi.

To był ostatni turniej halowy w tym sezonie. Dziękujemy wszystkim drużynom walczącym o miano Mistrza Augustowa w Piłce Halowej. Gratulujemy zwycięzcom. Szykujcie formę na turnieje rozgrywane na Orliku! Niebawem więcej informacji!

I MIEJSCE – Albatros Raczki 12 pkt.
II MIEJSCE – Retro Śródmieście 7 pkt.
III MIEJSCE – Juniorzy Augustów 7 pkt.

Nagrody indywidualne:

Bramkarz Turnieju – Przemysław Siergiej – Albatros Raczki
Król Strzelców – Wojciech Jurewicz – Albatros Raczki
MWP Turnieju – Jakub Borkowski – Retro Śródmieście

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści