Imprezy i ZawodyWynikiWyniki Turnieju piłki Halowej o Puchar Dyrektora CSiR

23 lutego, 2022

W dniu 20 lutego 2022 r. rozegraliśmy drugi Turniej Halowy w tym roku, tym razem zawodnicy grali o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji – Pawła Głowackiego! Do udziału zgłosiło się 8 zespołów. W grupie A znaleźli się: SZTABIN, REAL MADRYT, PEWNIACZKI, BROWAR natomiast w grupie B rywalizowali: POLONEZ NWE, GIB GIBON SQUAD, JUNIORZY AUGUSTÓW, SYNOWIE JANUSZA.
Turniej zaczął się od na prawd mocnego uderzenia ! Dobrze znana już z naszych turniejów halowych ekipa ze Sztabina podejmowała nową ekipę pochodzącą z Suchowoli o mocnej nazwie Real Madryt. Wynik mówi sam za siebie 3:4 wygrywają zawodnicy Realu. Kolejne mecze grupowe trzymały w napięciu, nie padało tak dużo bramek nie licząc jeszcze jednej potyczki zawodników ze Sztabina z miejscowymi Pewniaczkami, który zakończył się takim samym wynikiem 3:4 na korzyść zawodników z Augustowa.
Z grupy A do dalszej gry z pierwszego miejsca awansowała drużyna Browaru na drugim miejscu z taka samą ilością punktów jednak gorszym bilansem bramkowym znalazła się drużyna Realu Madryt, na trzecim Pewniaczki a niespodziewanie z turniejem pożegnała się ekipa ze Sztabina bez zdobyczy punktowej. Z grupy B bezpośrednio do półfinału awansowali Juniorzy Augustów a o półfinał musieli jeszcze walczyć Synowie Janusza i Polonez NWE zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce w grupie. Co ciekawe obie te ekipy po fazie grupowej uzbierały tyle samo punktów (4 pkt), miały taki sam bilans bramkowy (+1) oraz tyle samo zdobytych bramek (2). O kolejności tych drużyn w grupie musiały zdecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali Synowie Janusza (2:1).
Do fazy pucharowej awansowało 6 drużyn. W pierwszym ćwierćfinale zmierzyły się ekipy Realu z Polonezem NWE. Był to bardzo wyrównany mecz z okazjami z jednej i drugiej strony jednak zawodnicy z Nowej Wsi Ełckiej wykorzystali o jedną okazje więcej i wygrali 2:1 meldując się w półfinale. W drugim meczu ćwierćfinałowym Synowie Janusza podejmowali Pewniaków. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Janusza jednak Pewniaczki doprowadziły do remisu. Po wyrównującej bramce Synowie Janusza ruszyli do ataku dopinając swego i wygrywając cały mecz różnicą jednej bramki. Synowie awansowali do półfinału, w którym czekała już drużyna z Browaru.
W pierwszym półfinale nie zabrakło emocji. Juniorzy mieli kilka dogodnych sytuacji aby strzelić bramkę jednak to ekipa Poloneza wyprowadziła zabójczą kontrę i objęła prowadzenie w meczu. Augustowska drużyna szybko odrobiła straty i doprowadziła do remisu jednak na więcej nie wystarczyło czasu. O awansie do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Poloneza i wygrywając 2:1 awansowali do finału. W drugim półfinale zmierzyli się zawodnicy Browaru z Synami Janusza. W tym meczu rozgrywane były tak zwane „szachy” jedna i druga ekipa mocno skupiła się aby nie stracić bramki i wyprowadzić groźna kontrę. Lepsi w tej taktycznej rozgrywce okazali się pochodzący z Augustowa zawodnicy Synów Janusza i wygrywając 1:0 awansowali do finału turnieju.
W meczu o trzecie miejsce, widać było już zmęczenie turniejem obu drużyn i nie było to porywające widowisko jednak kilka dogodnych sytuacji stworzyli zawodnicy obu drużyn to nie udało się wykorzystać ani jednej i mecz zakończył się remisem. W tym turnieju były to już druga seria rzutów karnych dla drużyny Juniorów i chyba przed następnym Turniejem muszą je poćwiczyć. Tym razem drużyna Browaru lepiej egzekwowała rzuty karne i wygrywając 3:2 zajęła III miejsce w Turnieju.
Finał też nie porwał widowni zgromadzonej na trybunach SP4. Jednak był to mecz walki i widać było w obydwu drużynach chęć zwycięstwa za wszelka cenę. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry drużyna Polonez Nowa Wieś Ełcka wygrywa 1:0 z Synami Janusza i staje się kolejna debiutancką drużyna, która wygrywa Turniej.
Klasyfikacja końcowa:
1. Polonez NWE
2. Synowie Janusza Augustów
3. Browar Janów
4. Juniorzy Augustów
Nagrody indywidualne: Najlepszy bramkarz: Dawid Krupiński – Synowie Janusza Król strzelców – Łukasz Dzieszko – Real Madryt MVP Turnieju – Michał Zyskowski – Polonez Nowa Wieś Ełcka
Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w naszym Turnieju, dziękujemy za postawę Fair-Play, która towarzyszyła przez cały turniej!
Następny Turniej kończący halowe zmagania w tym sezonie to Mistrzostwa Augustowa w marcu ! Serdecznie Zapraszamy! CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści