FotorelacjaWynikiTurniej o Puchar Burmistrza Augustowa – Fotorelacja

12 lutego, 2024

Turniej o Puchar Burmistrza Augustowa – Pana Mirosława Karolczuka za nami ! 🏆

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn jednak na nasze możliwości z jedną halą w mieście mogliśmy przyjąć standardowo 8 drużyn ! Ale ilość drużyn, które się zgłosiły daje powody do zadowolenia i widzimy chęć rozwijania piłki amatorskiej w naszym regionie ⚽️

W grupie A mierzyli się:

⚽️ SYNOWIE JANUSZA
⚽️ GRAB JANÓWKA
⚽️ FC SIKORYNY
⚽️ ALBATROS RACZKI

W grupie B:

⚽️ CODING BMW
⚽️ JUNIORZY
⚽️ OKS KOLEJORZ
⚽️ PORTA SQUAD

Po emocjonujących pojedynkach w grupie A awans z pierwszego miejsca do półfinału awansowała drużyna z Augustowa – Synowie Janusza. Drugie miejsce z jednym punktem mniej zajęła drużyna FC Sikoryny a na ostatnim miejscu premiowanym do fazy pucharowej znaleźli się zawodnicy Albatrosa Raczki. Z turniejem pożegnał się Grab Janówka nie zdobywając żadnego punktu.

W drugiej grupie bez większych problemów z trzema zwycięstwami bezpośrednio do półfinału awansowała drużyna Coding BMW Ełk. A o kolejne miejsca premiowane do ostatniego meczu walczyły trzy drużyny. Ostatecznie Porta Squad awansowała z drugiego miejsca a OSK Kolejorz Ełk z trzeciego. W tej grupie odpadła drużyna Juniorów Augustów, można powiedzieć że na własne życzenie tracąc bramkę na 10 sekund przed końcem meczu.

W meczach ćwierćfinałowych nie zabrakło emocji !

W pierwszym zmierzyła się młodzież z Augustowa – FC Sikoryny z zawodnikami z Ełku – OKS Kolejorz. Ostatecznie Augustów zwyciężył 2:1 i awansował do półfinału gdzie miał zmierzyć się z inną ełcką drużyną – Coding BMW.

W drugim półfinale Porta Squad nie dała rady weteranom naszych turniejów – Albatrosowi, ulegając 1:3. Na Albatros czekali Synowie Janusza.

I ten półfinał przyniósł bardzo dużo emocji piłkarskich! Zawodnicy z Raczek prowadzili już 2:0 ale augustowscy Janusze nie odpuścili i strzelając dwie bramki doprowadzili do remisu a o awansie do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Te zdecydowanie lepiej wykonywali zawodnicy Albatrosu wygrywając 2:0.

W drugim półfinale również bardzo ciekawie zaprezentowały się drużyny Codingu oraz Sikoryn. Jednak więcej boiskowego doświadczenia zaprezentowali zawodnicy z Ełku wygrywając 2:1.

Mecz o trzecie miejsce między dwiema augustowskimi ekipami zakończył się zwycięstwem tych nieco starszych 🙂 2:1 zwyciężyli Synowie Janusza.

Finał nie zawiódł. Ciekawe akcje z obydwu stron jednak to Coding szybko strzela bramkę i stara się kontrolować spotkanie, natomiast cały czas groźne ataki przeprowadzali zawodnicy Albatrosa jednak na drodze do bramki stał albo świetnie dysponowany bramkarz albo brakowało precyzji. Coding podwyższył prowadzenie i po tym już spokojnie dograł końcówkę meczu wygrywając turniej.

Puchar Burmistrza wręczony osobiście przez Mirosława Karolczuka 👏

Klasyfikacja:

🥇CODING BMW EŁK
🥈ALBATROS RACZKI
🥉SYNOWIE JANUSZA AUGUSTÓW

Nagrody indywidualne:

⚽️ Król strzelców: Marcin Sadowski – Synowie Janusza
🥅 Bramkarz turnieju: Dawid Krupiński – Synowie Janusza
🎖 MVP turnieju: Dawid Zagórski – Coding BMW

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści