WynikiTurniej Mikołajkowy – Fotorelacja

19 grudnia, 2023

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ 17.12.2023 R.

W dniu 17.12.2023 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej. W Hali Sportowej SP4 przy ul. Konopnickiej stawiło się 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A mierzyli się: SYNOWIE JANUSZA, BROWAR JANÓW, SPŁŻAK SEJNY, POLISH TEAM

W grupie B: FC ORŁY, FC SIKORYNY, JUNIORZY, ALBATROS RACZKI.

Turniej rozpoczęliśmy od pojedynku drużyn, które zawsze liczą się w końcowej klasyfikacji. Synowie Janusza podejmowali zawodników Browaru. Mecz bardzo intensywny ale zakończony pewnym zwycięstwem zawodników z Augustowa. Kolejny mecz w tej grupie to pewne zwycięstwo Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Sejnach nad zespołem Polish Team. I już było wiadome kto będzie walczył o wyjście z grupy. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z Sejn wygrywając dwa mecze i jeden remisując. Tuż za nimi z jednopunktową stratą Synowie Janusza a na trzecim miejscu zawodnicy Browaru. W drugiej grupie pierwszy mecz zagrali młodzieżowcy z Augustowa – FC Orły oraz FC Sikoryny. Był to wyrównany pojedynek a o jedno trafienie więcej miała drużyna Sikoryn. W drugim meczu spotkali się „starzy” znajomi. Juniorzy zagrali bardzo dobry mecz z Albatrosem Raczki i w ostatniej minucie spotkania dali sobie wyrwać prowadzenie na rzecz strzelonej bramki wyrównującej przez Albatros. Młodość nie dała rady z doświadczeniem i tak w grupie B pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny Albatrosu oraz Juniorów zdobywając po tyle samo punktów (7) jednak Albatros miał lepszy bilans bramkowy i oni awansowali bezpośrednio do półfinału turnieju. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Sikoryn z 3 punktami a bez punktów pożegnała się z turniejem drużyna FC Orły.

W pierwszym ćwierćfinale zwyciężyła drużyna Synów Janusza wysoko pokonując drużynę FC Sikoryny. Jednak do połowy spotkania nie było to takie oczywiste. Sikoryny prowadziły 2:1 jednak po rzucie wolnym i straconej bramce wszystko się posypało czego efektem była przegrana 7:2.W drugim ćwierćfinale zmierzyli się zawodnicy Browaru z zawodnikami Juniorów. Wyrównany mecz „na styku” do połowy spotkania był remis 0:0. Swoje szanse miały obydwie drużyny jednak to zawodnicy Janowa zdołali wyjść na prowadzenie. Do końca meczu Juniorzy cisnęli i mieli co najmniej dwie doskonałe sytuacje do wyrównania jednak Browar przetrzymał i ostatecznie skromnie wygrali 1:0 i awansowali do półfinału turnieju. W pierwszym półfinale zawodnicy SPŁZAK Sejny zajmując pierwsze miejsce w grupie czekali na swoich przeciwników. Byli nimi zawodnicy Browaru, którzy niedawno skończyli walkę z Juniorami. Długo nie odpoczywając zaczęliśmy pojedynek. Dobry dla oka mecz zakończył się remisem 2:2 i o finale decydowały rzuty karne. Zawodnicy obydwu drużyn chyba ćwiczyli ten element przed turniejem bo piłka co chwile wpadała do siatki. Jednak ktoś musiał się pomylić a tym razem to bramkarz Browaru wyczuł intencje zawodnika z Sejn i wprowadził swój zespół do Finału. W drugim półfinale również nie brakowało emocji. Jednak to Albatros swoim doświadczeniem punktował Synów Janusza. Najpierw objęli prowadzenie, po czym do natarcia ruszyła drużyna z Augustowa. Jednak stracili jednego z zawodników w końcówce spotkania co spokojnie wykorzystała ekipa z Raczek i pewnie 3:0 wygrała walkę o finał.

W finale pocieszenia czyli meczu o 3 miejsce zmierzyli się zawodnicy z Sejn oraz Augustowa. Stowarzyszenie na spokojnie prowadziło spotkanie jednak Synowie groźnie atakowali. Mecz był otwarty i spodziewaliśmy się zaciętego spotkania do ostatniego gwizdka. Jednak zawodnicy znów musieli grać w osłabieniu w końcowej fazie spotkania. A zawodnicy z Sejn doskonale to wykorzystali, strzelając 5 bramek w krótkim odstępie czasu.
Finał w wykonaniu Browaru i Albatrosu stał na wysokim poziomie, zresztą jak cały turniej. Jednak trochę więcej sił zachowali zawodnicy z Raczek i to dało się odczuć w tym meczu. Najpierw strzelili bramkę na 1:0 a niedługo później dołożyli kolejne trafienie. Browar odgrażał się składnymi akcjami jednak albo obrona dobrze reagowała na sytuacje albo bronił bardzo dobrze dysponowany bramkarz Albatrosu. Do końca meczu wynik się nie zmienił i to Albatros wygrywa Mikołajkowy Turniej.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za przybycie. Jedocześnie zapraszamy już 14 stycznia 2024 r. na Turniej piłki Halowej, tym razem będziemy rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta Augustowa. Życzymy Wesołych, rodzinnych oraz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Nagrody indywidualne:

Bramkarz Turnieju – Przemysław Siergiej – Albatros Raczki

Król strzelców – Wojciech Jurewicz – Albatros Raczki

MWP Turnieju – Mateusz Kuźmicki – Browar Janów

CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści