Imprezy i ZawodyWynikiTurniej o Puchar Burmistrza – wyniki i fotorelacja

20 lutego, 2023

W dniu 19.02.2023 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza w Augustowie. W Hali Sportowej SP4 przy ul. Konopnickiej stawiło się 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A mierzyli się: FC Zbieranica Augustów, FC Sikoryna Augustów, Juniorzy Augustów, Wschodnia Energia Białystok. W grupie B: Browar Janów, Coding BMW Ełk, Synowie Janusza Augustów, Polish Team Augustów. W grupie A komplet punktów zdobyła drużyna FC Zbieranica jednak nie były to zwycięstwa bez walki. Zespół debiutujący w naszych rozgrywkach z Białegostoku czyli Wschodnia Energia skompletował 4 pkt zajmując drugie miejsce w grupie. Na trzeci miejscu uplasowała się augustowska młodzież z zespołu FC Sikoryny. A na czwartym miejscu nasi weterani turniejów halowych – Juniorzy słabszy wynik w tym turnieju można usprawiedliwić tym, że chłopaki grali bez zmian i w końcówkach meczy brakowało sił aby utrzymać dobry wyniki.

W grupie B wszystko ważyło się do ostatniego meczu. Ponieważ Browar, Coding BMW i Synowie Janusza zgarnęli po 6 pkt. I o ostatecznej kolejności w grupie decydował bilans bramkowy a ten najlepszy miał Coding BMW Ełk i to oni zameldowali się w półfinale. Drugie miejsce dla Synów Janusza a trzecie dla Browaru. Bez szans tego dnia była drużyna Polish Team, która przegrała wszystkie mecze. W pierwszym ćwierćfinale zagrały drużyny Wschodniej Energii i Browaru, nie był to porywający mecz lecz obie drużyny stworzyły sobie szansę na strzelenie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o przejściu do półfinału decydowały rzuty karne. Te tego dnia lepiej egzekwowali zawodnicy z Białegostoku i stosunkiem 3:2 zwyciężyli.

W drugim ćwierćfinale pachniało nie lada sensacją. Bo doświadczona drużyna Synów Janusza nie radziła sobie z młodymi zawodnikami FC Sikoryny, która prowadziła już 2:0. Synów stać było jeszcze na szarpnięcie i strzelenie bramki kontaktowej jednak walka Sikoryn do ostatniego gwizdka dała im upragniony awans do półfinału! Gdzie musieli stawić znów czoła zawodnikom FC Zbieranicy ( 1 mecz 1:0 na korzyść Zbieranicy). Sikoryny bez większego respektu zaczęli od mocnego uderzenia wychodząc na prowadzenie jednak Zbieranica doprowadziła do stanu 2:2 i od tego momentu przejęła inicjatywę. Co prawda Sikoryny strzeliły jeszcze 3 bramkę ale to było za mało i przegrali 5:3.

W grupie B od pierwszego meczu Albatros Raczki pokazał, że przyjechali tutaj po wysokie miejsce. Wygrali wszystkie mecze w grupie i pewnie awansowali do półfinału z pierwszego miejsca. Natomiast drugie miejsce zajęła drużyna Synowie Janusza z 6 punktami a trzecie miejsce i awans do ćwierćfinału wywalczyli zawodnicy Polish Team. Bez zwycięstwa i z zerowym dorobkiem punktowym pożegnali się zawodnicy Dragon United.

W drugim półfinale zawodnicy z Coding BMW długo czekali na swój mecz i chyba zastygli…Wschodnia Energia w miarę szybko strzeliła 2 bramki a zawodników z Ełku było stać na jedno trafienie, po czym odpowiedzieli zawodnicy z Białegostoku i mecz zakończył się zwycięstwem Wschodniej Energii 3:1.

W meczu o 3 miejsce FC Sikoryny mierzyły się z Coding BMW Ełk. Jedni i drudzy byli wyraźnie zmęczeni ale jedni i drudzy chcieli stanąć na najniższym stopniu pudła. Mecz zakończył się bramkowym remisem i drugi raz tego dnia potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Ełku zgarniając brązowe medale FC Sikorynom sprzed nosa.

W wielkim finale spotkały się drużyny z grupy A dzisiejszego turnieju. W pierwszym pojedynku grupowym padł wynik 1:2 dla FC Zbieranicy. Zawodnicy z Białegostoku przystąpili do tego meczu z chęcią wzięcia rewanżu za przegraną w grupie. Jednak FC Zbieranica nie pozwoliła na to i w takim samym stosunku drugi raz jednego dnia pokonali ekipę Wschodniej Energii.

I MIEJSCE – FC Zbieranica Augustów
II MIEJSCE – Wschodnia Energia Białystok
III MIEJSCE – Coding BMW Ełk

 

Nagrody indywidualne:

Bramkarz Turnieju – Patryk Krupiński – FC Zbieranica
Król Strzelców – Krystian Kondracki – Coding BMW
MWP Turnieju – Rafał Szybajło – FC Zbieranica

Puchary, statuetki i medale wręczył Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk.

CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści