WynikiTurniej o Puchar Dyrektora CSiR – wyniki

16 stycznia, 2023

TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA CSiR 15.01.2023 r.
W dniu 15.01.2023 r. odbył się Turniej piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora CSiR w Augustowie. W Hali Sportowej SP4 przy ul. Konopnickiej stawiło się 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.
W grupie A mierzyli się: Polonez NWE, Kombinerki, Juniorzy, FC Zbieranica
W grupie B: Synowie Janusza, Albatros Raczki, Dragon United, Polish Team.

W grupie A pojedynki były wyrównane między trzema drużynami toczyło się do ostatniego meczu wyjście z grupy do półfinału. Ostatecznie FC Zbieranica z 7 punktami zajęła pierwsze miejsce, tuz za nimi z 6 punktami Juniorzy, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Poloneza NWE zdobywając 4 punkty. Ostatnie miejsce bez punktów zajęła drużyna Kombinerek.
W grupie B od pierwszego meczu Albatros Raczki pokazał, że przyjechali tutaj po wysokie miejsce. Wygrali wszystkie mecze w grupie i pewnie awansowali do półfinału z pierwszego miejsca. Natomiast drugie miejsce zajęła drużyna Synowie Janusza z 6 punktami a trzecie miejsce i awans do ćwierćfinału wywalczyli zawodnicy Polish Team. Bez zwycięstwa i z zerowym dorobkiem punktowym pożegnali się zawodnicy Dragon United.
W ćwierćfinale Juniorzy grali mecz z drużyną Polish Team – weterani Augustowskich turniejów nie mieli większych problemów z pokonaniem nowego zespołu na mapie Augustowa wygrywając 3:1 i awansowali do półfinału gdzie rywalem będzie Albatros Raczki.
W drugim ćwierćfinale Polonez NWE grali z Synami Janusza i tam podobnie jak w poprzednim meczu padł wyniki 3:1, Synowie szybko objęli prowadzenie podwyższając na 2:0. Zawodnicy z Poloneza złapali kontakt jednak zabrakło czasu aby doprowadzić do remisu. Synowie Janusza awansowali do półfinału gdzie rywalem byli zawodnicy FC Zbieranicy.
Pierwszy półfinał rozegrany między Albatrosem Raczki a Juniorami stał na wysokim poziomie. Wynik długo utrzymywał się remisowy jednak po składnej akcji na prowadzenie wyszli zawodnicy z Augustowa. Albatros często próbował jednak obrona oraz bramkarz Juniorów zatrzymywali groźne ataki. Gdy wszyscy byli przekonani, że jest już po meczu na 20 sekund przed końcem spotkania Juniorzy popełniają fatalny przy rzucie rożnym i Albatros po przechwycie i szybkiej kontrze wyrównuje stan meczu na 1:1. Remis oznaczał rzuty karne a te zdecydowanie lepiej wykonywali zawodnicy z Raczek i awansowali do półfinału wygrywając 3:1.
Drugi półfinał to spotkanie dobrze znanych Augustowskich drużyn FC Zbieranica i Synowie Janusza. Zawsze są to dobre spotkania na wysokich obrotach. I tak było i teraz, obejrzeliśmy szybkie, intensywne spotkanie z wieloma sytuacjami bramkowymi, ładnymi paradami bramkarzy i szczególnej urody bramkę z woleja w samo okienko bramki Synów Janusza. Ostatecznie FC Zbieranica wygrywa 2:0 i melduje się w finale.
W meczu o trzecie miejsce mierzyli się Juniorzy i Synowie Janusza. W Juniorach mocno siedział chyba jeszcze ten mecz półfinałowy z Albatrosem raczki gdzie w ostatnich sekundach przegrali mecz o finał i na ten mecz wyszli z głowami w podłodze. Popełniając szkolne błędy tracili kolejne błędy a Synowie Janusza byli bezlitośni. Pewnie wygrywają 3:0 i zdobywają brązowe medale.
W finale mieliśmy pojedynek drużyn, które wygrały swoje grupy a więc Albatros raczki i FC Zbieranica. Mecz był wyrównany z szansami po jednej i drugiej stronie. Bramkarze w tym meczu wynieśli się na najwyższy poziom i długo nie dawali się pokonać. Jednak to zawodnicy z Raczek strzelili zwycięską bramkę po zespołowej akcji i zdobyli Puchar Dyrektora CSiR w Augustowie.

Nagrody indywidualne:
Bramkarz Turnieju – Dawid Krupiński – Synowie Janusza

Król Strzelców – Rafał Szybajło – FC Zbieranica

MWP Turnieju – Marek Stankiewicz – Albatros Raczki

Puchary, statuetki i medale wręczył Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Michał Paruch.

Dziękujemy za udział drużynom oraz kibicom dopingującym na Hali w SP4. Już 19 lutego 2023 r. zapraszamy na Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta Augustowa!

CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści