OgłoszeniaWynikiTurniej Mikołajkowy – wyniki

20 grudnia, 2022

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej, odbył się 18 grudnia w dniu finału Mistrzostw Świata. Jednak przed starciem Messiego i Mbappe mieliśmy sporo emocji w hali SP4 przy ul. Konopnickiej. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A: FC Zbieranica, Polish Team, Polonez NWE, Grab Janówka a w grupie B: Synowie Janusza, Kombinerki, Juniorzy, Browar Janów.

W pierwszej grupie w meczach grupowych padło 26 bramek ! Zdecydowanym liderem tej grupy był zespół z Nowej Wsi Ełckiej, który wygrał 3 spotkania. Na drugim miejscu z jedna porażką uplasował się zespół z Augustowa – FC Zbieranica a z turniejem pożegnały się zespoły Polish Team z jednym zwycięstwem i Grab Janówka z zerowym dorobkiem punktowym.

W drugiej grupie również nie brakowało bramek, wszystkie drużyny strzeliły 22 bramki. W tej grupie rywalizacja o wyjście do półfinałów trwała do ostatniego meczu. Dostawcą punktów w tej grupie był zespół Kombinerki i zajął ostatnie miejsce. Juniorzy zdobyli 4 pkt, przegrywając z Browarem, remisując z Synami Janusza i wygrywając wysoko 8:0 z Kombinerkami. Ostatni mecz pomiędzy Browarem a Synami Janusza decydował o kolejności w tabeli. W tym meczu obie drużyny zagrały na remis, który dawał im wyjście a z turniejem pożegnali się Juniorzy.

W pierwszym półfinale mierzyli się zwycięzcy grupy A czyli Polonez NWE z drugim miejscem grupy B – Synami Janusza. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany jednak w regulaminowym czasie gry (15 min) nie padła żadna bramka i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny mieli dzień konia jeśli chodzi o wykonywanie rzutów karnych – pomylili się dopiero w 7 kolejce. Zawodnicy z Augustowa – Synowie Janusza wykonali je bezbłędnie wygrywając 6:7.

Drugi półfinał zapowiadał się bardzo emocjonująco. Zwycięzca grupy B – Browar Janów mierzył się z drugim miejscem grupy A – FC Zbieranica. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników z Augustowa. Dopiero w końcówce meczu zaczęli groźnie atakować bramkę przeciwnika. A drużyna Browaru spokojnie prowadziła mecz i zdobyła 3 bramki wygrywając do zera.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy Polonezem NWE a FC Zbieranicą był wyrównany, każda z drużyn miała swoje sytuacje do strzelenia bramki jednak to zespół z Augustowa strzelił o jedna bramkę więcej i wygrywając 2:1 zdobyli brązowy medal za razem rewanżując się za pojedynek grupowy gdzie przegrali w tych samych rozmiarach.

Finał pomiędzy Browarem Janów a Synami Janusza czyli rewanż z meczu grupowego. Tam mecz zakończył się bramkowym remisem. A finał zakończył się bezbramkowym remisem…mecz był bardzo wyrównany jednak nie zdołała zdobyć zwycięskiej bramki a mieli do tego okazje jednak rewelacyjnie spisywali się bramkarze obydwu drużyn. W rzutach karnych lepsi o jedno trafienie okazali się zawodnicy Browaru wygrywając wielki finał w rzutach karnych 2:1.

Klasyfikacja:

I miejsce – BROWAR
II miejsce – SYNOWIE JANUSZA
III miejsce – FC ZBIERANICA

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec – Rafał Szybajło – FC Zbieranica
Najlepszy bramkarz – Paweł Maksiej – Browar
MVP turnieju – Maciej Wielgat – Synowie Janusza

Dziękujemy za wsparcie naszemu Partnerowi – Piwnicy Artystycznej Park Pub, który ufundował bony dla trzech najlepszych drużyn. Zapraszamy na następny cykl naszych turniejów, który zaczynamy już 15 stycznia!

CSiR Augustów

Znajdź na Facebook'u!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/augustow-logo-small.png
  https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/bip-logo-small.png
  https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/07/logo-iaugustow.jpg

  KONTAKT

  Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie
  16-300 Augustów, ul. mjr. Sucharskiego 15
  https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
  Przejdź do treści