OgłoszeniaWynikiTurniej Mikołajkowy – wyniki

20 grudnia, 2022

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej, odbył się 18 grudnia w dniu finału Mistrzostw Świata. Jednak przed starciem Messiego i Mbappe mieliśmy sporo emocji w hali SP4 przy ul. Konopnickiej. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A: FC Zbieranica, Polish Team, Polonez NWE, Grab Janówka a w grupie B: Synowie Janusza, Kombinerki, Juniorzy, Browar Janów.

W pierwszej grupie w meczach grupowych padło 26 bramek ! Zdecydowanym liderem tej grupy był zespół z Nowej Wsi Ełckiej, który wygrał 3 spotkania. Na drugim miejscu z jedna porażką uplasował się zespół z Augustowa – FC Zbieranica a z turniejem pożegnały się zespoły Polish Team z jednym zwycięstwem i Grab Janówka z zerowym dorobkiem punktowym.

W drugiej grupie również nie brakowało bramek, wszystkie drużyny strzeliły 22 bramki. W tej grupie rywalizacja o wyjście do półfinałów trwała do ostatniego meczu. Dostawcą punktów w tej grupie był zespół Kombinerki i zajął ostatnie miejsce. Juniorzy zdobyli 4 pkt, przegrywając z Browarem, remisując z Synami Janusza i wygrywając wysoko 8:0 z Kombinerkami. Ostatni mecz pomiędzy Browarem a Synami Janusza decydował o kolejności w tabeli. W tym meczu obie drużyny zagrały na remis, który dawał im wyjście a z turniejem pożegnali się Juniorzy.

W pierwszym półfinale mierzyli się zwycięzcy grupy A czyli Polonez NWE z drugim miejscem grupy B – Synami Janusza. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany jednak w regulaminowym czasie gry (15 min) nie padła żadna bramka i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny mieli dzień konia jeśli chodzi o wykonywanie rzutów karnych – pomylili się dopiero w 7 kolejce. Zawodnicy z Augustowa – Synowie Janusza wykonali je bezbłędnie wygrywając 6:7.

Drugi półfinał zapowiadał się bardzo emocjonująco. Zwycięzca grupy B – Browar Janów mierzył się z drugim miejscem grupy A – FC Zbieranica. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników z Augustowa. Dopiero w końcówce meczu zaczęli groźnie atakować bramkę przeciwnika. A drużyna Browaru spokojnie prowadziła mecz i zdobyła 3 bramki wygrywając do zera.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy Polonezem NWE a FC Zbieranicą był wyrównany, każda z drużyn miała swoje sytuacje do strzelenia bramki jednak to zespół z Augustowa strzelił o jedna bramkę więcej i wygrywając 2:1 zdobyli brązowy medal za razem rewanżując się za pojedynek grupowy gdzie przegrali w tych samych rozmiarach.

Finał pomiędzy Browarem Janów a Synami Janusza czyli rewanż z meczu grupowego. Tam mecz zakończył się bramkowym remisem. A finał zakończył się bezbramkowym remisem…mecz był bardzo wyrównany jednak nie zdołała zdobyć zwycięskiej bramki a mieli do tego okazje jednak rewelacyjnie spisywali się bramkarze obydwu drużyn. W rzutach karnych lepsi o jedno trafienie okazali się zawodnicy Browaru wygrywając wielki finał w rzutach karnych 2:1.

Klasyfikacja:

I miejsce – BROWAR
II miejsce – SYNOWIE JANUSZA
III miejsce – FC ZBIERANICA

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec – Rafał Szybajło – FC Zbieranica
Najlepszy bramkarz – Paweł Maksiej – Browar
MVP turnieju – Maciej Wielgat – Synowie Janusza

Dziękujemy za wsparcie naszemu Partnerowi – Piwnicy Artystycznej Park Pub, który ufundował bony dla trzech najlepszych drużyn. Zapraszamy na następny cykl naszych turniejów, który zaczynamy już 15 stycznia!

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści