Imprezy i ZawodyWynikiPUCHAR JESIENI w Augustowie – wyniki i fotorelacja

21 listopada, 2022

W tym roku Puchar Jesieni odbył się w istnie zimowej scenerii. Temperatura była minusowa jednak gdy rozpoczął się turniej podniosła się dla każdego zawodnika o kilka stopni.
Do turnieju przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znaleźli się:

  1. Drużyna „Ż”
  2. FC Zbieranina
  3. Synowie Janusza
  4. Porta Active Team

A w grupie B rywalizowali ze sobą:

  1. II LO Augustów
  2. Albatros Raczki
  3. Juniorzy Augustów
  4. ŁKS Łebscy

Z rywalizacji grupowych wychodziły trzy drużyny. Zwycięzca grupy trafiał bezpośrednio do półfinału a miejsca 2 i 3 walczyły w ćwierćfinale.

W grupie A zawodnicy Porta Active Team wygrali wszystkie mecze (9 pkt.) i awansowali bezpośrednio do walki o finał. Na drugim miejscu znalazła się młoda ekipa FC Zbieranina (6 pkt.) a 3 miejsce przypadło Synom Janusza (3 pkt.).

W drugiej grupie rywalizacja była nieco bardziej wyrównana. Albatros Raczki zwyciężył w dwóch meczach co dało im pierwsze miejsce w grupie. Drugie miejsce przypadło ŁKS Łebskim, którzy nie przegrali żadnego meczu w grupie jednak dwa zremisowali (5 pkt.) trzecie miejsce zajęli Juniorzy (4 pkt.0 a z turniejem pożegnali się młodzi zawodnicy z II LO (1 pkt.).

W ćwierćfinałach FC Zbieranina po trudnym początku, pewnie poradziła sobie z Juniorami 4:0 a zawodnicy ŁKS-u odprawili z kwitkiem Synów Janusza wygrywając 3:0.

W półfinałach zagrali Porta Active Team z ŁKS Łebscy i bez większych problemów wygrali zawodnicy z Suwałk pokonując młodą drużynę Łebskich 4:1. W drugim półfinale Albatros Raczki mierzył się z FC Zbieraniną. Był to bardziej emocjonujący mecz Zbieranina goniła wynik miała kilka okazji w końcówce, żeby doprowadzić do remisu jednak brakowało celności. Piłka w ostatniej akcji meczu wylądowała na poprzeczce i sędzia zakończył to spotkanie wynikiem 3:2 dla zawodników Albatrosa.

Finał i mecz o 3 miejsce były bardzo emocjonujące w jednym i drugim spotkaniu padło mnóstwo bramek i byliśmy świadkami pięknych akcji. W meczu o 3 miejsce mierzyli się ŁKS Łebscy z FC Zbieraniną. Zbieranina prowadziła przez całe spotkanie jednak Łebscy napędzili kilkukrotnie im stracha strzelając 3 bramki jednak to zawodnicy Zbieraniny strzelają o dwie więcej i zajmują 3 miejsce. W finale Porta Active Team rywalizowała z Albatrosem Raczki. Przez większość meczu prowadzili zawodnicy z Raczek jednak zawodnicy z Suwałk nie chcieli oddać tak łatwo Pucharu Jesieni i stawiali twardy opór. Po końcowym gwizdku sędziego jednak zawodnicy Albatrosu cieszyli się ze zwycięstwa w meczu 4:2 i całym turnieju ! Każda z drużyn miejsc I – III otrzymała medale oraz puchary, a nasz partner turnieju Marcin Straszyński właściciel Augustowskiej Piwnicy Artystycznej – Park Pub wręczył bony do wykorzystania w swoim lokalu. Zostały też przyznane nagrody indywidualne.

I – Albatros Raczki

II – Porta Active Team

III – FC Zbieranina

Nagrody indywidualne:

Najlepszy Bramkarz – Daniel Siermiński – Porta Active Team

Król Strzelców – Wojciech Jurewicz – Albatros Raczki

MVP Turnieju – Rafał Szybajło – FC Zbieranina

Gratulacje dla zawodników biorących udział w całym Pucharze Jesieni, bo niby jesienny ale był bardzo wymagający jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Zapraszamy na kolejne Turnieje piłkarskie organizowane Przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Już w grudniu zaczynamy cykl turniejów halowych. Pierwszy 18 grudnia – turniej Mikołajkowy. Serdecznie zapraszamy!

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści