Imprezy i ZawodyWydarzeniaWyścig Narodów – relacja

16 września, 2022

Kolarskie emocje w Augustowie 

Oczy fanów kolarstwa w ten weekend były zwrócone w stronę Augustowa. Utalentowani kolarze z całego świata w sobotę zmierzyli się w finałowym etapie „Orlen Wyścigu Narodów”. To właśnie w naszym mieście znajdowała się meta prestiżowego wydarzenia. Transmisję już od samego rana było można oglądać w TVP Sport. Tuż po zakończeniu zawodów dla profesjonalistów, swoich sił na trasie mogli spróbować amatorzy.

Światowa czołówka
Na ten dzień czekało wielu kibiców kolarstwa. Na odcinku z Białegostoku do Augustowa 70 kolarzy, w trudnych warunkach pogodowych walczyło o triumf w Wyścigu Narodów. W finałowym etapie najlepsi okazali się Niemcy, do których należały trzy czołowe miejsca. Tuż za nimi, na czwartym miejscu uplasował się nasz reprezentant Filip Prokopyszyn. Kolejny Polak – Piotr Mierzyński, był szósty. Cały Orlen Wyścig Narodów zwyciężył jednak triumfator I etapu – Duńczyk Morten Aalling Nørtoft. Cały wyścig transmitowany był na żywo m.in. w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.
Oglądaliśmy piękną walkę na trasie obu etapów. Cieszę się, że organizujemy ten wyścig, bo wszyscy mogą liczyć na wielkie emocje. Kolarze ścigają się bez łączności radiowej ze swoimi dyrektorami, a więc sami podejmują decyzje, a to z kolei sprawia, że mamy bardzo otwartą rywalizację na trasie  powiedział dyrektor generalny Lang Team, Czesław Lang.
Każdy mógł spróbować swoich sił
ORLEN Lang Team Race to wyścig, w którym wzięli udział amatorzy. Wyróżnia go staranne dobranie tras, scenografia z Tour de Pologne i atmosfera kolarskiego peletonu. Startujący mogą liczyć na profesjonalny pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, a najlepsi także na dekorację na podium. Fani kolarstwa mieli okazje poznać uroki Augustowa, który co roku przyciąga swoim urokiem turystów z całej Polski. W ramach Orlen Lang Team Race do wyboru były dwa warianty trasy.
Gratuluję zwycięzcom wyścigów oraz wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w imprezie. To była piękna, sportowa rywalizacja. Cieszę się, że to właśnie nasz piękny Augustów jest miastem, w którym odbył się finał kolejnego wydarzenia o randze międzynarodowej. Dziękuje Panu Czesławowi Langowi za owocną współpracę i dobrą organizację wyścigu  powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                    Autor: UM w Augustowie
https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści