Imprezy i ZawodyOgłoszeniaWydarzeniaMaratony kresowe

19 maja, 2022
Po raz 10-ty Maratony Kresowe wystartują w wodnej stolicy północno-wschodniej Polski. Podobnie jak rok temu, augustowski Maraton Kresowy wystartuje ze Studzienicznej, która pod względem administracyjnym jest ulicą miasta Augustów.
Studzieniczna jest znana przede wszystkim z Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Start zaplanowany jest tuż obok zabytkowego kościoła drewnianego, słynnego ze zdobień wykonanych z poroża dzikich zwierząt, Obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej znajduje się w pobliskiej kaplicy, do której prowadzi wąska grobla. Obok niej znajduje się studnia. Według miejscowej legendy zawiera ona „cudowną wodę, która leczy choroby”. Od tej właśnie studni pochodzi nazwa jeziora oraz miejscowości. Podczas przedostatniej pielgrzymki do Polski w roku 1999 Studzieniczną odwiedził papież Jan Paweł II.
Studzieniczna jest niezwykle malowniczo położona nad Jeziorem Studzienicznym i Stawem Studzieniczańskim i otoczona lasami pięknej Puszczy Augustowskiej. Na trasie wyścigu, której autorem jest Jacek Siemiaszko (Team Augustów) nie mogło zabraknąć przejazdu nad słynnym Kanałem Augustowskim. Bardzo ciekawy odcinek czeka na was także w okolicy rezerwatu „Stara Ruda”. W stosunku do poprzedniego roku trasa uległa sporym zmianom.
https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści