WynikiTurniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza – wyniki

4 lutego, 2022

W dniu 23 stycznia 2022 r. rozegraliśmy pierwszy Turniej Halowy w nowym roku, tym razem zawodnicy grali o Puchar Burmistrza miasta Augustowa ! Do udziału zgłosiło się bardzo dużo drużyn jednak ze względów organizacyjnych zostało dopuszczonych 8 zespołów. W grupie A znaleźli się: CODING BMW EŁK, JUNIORZY AUGUSTÓW, HMWO EŁK, SYNOWIE JANUSZA natomiast w grupie B rywalizowali: SZTABIN, FC SODOMA, FC STAROŚĆ, POPALONE STYKI SUWAŁKI.

Mecze w grupie A były bardzo wyrównane i zazwyczaj były rozstrzygane jedna bramką. Dwie ekipy Juniorzy Augustów i HMWO Ełk zdobyły po 7 pkt wygrywając dwa mecze i jeden remisując jedna drużyna z Ełku miała lepszy bilans bramkowy i wygrali grupę, drugie miejsce dla Juniorów a trzecie dla Coding BMW. Z turniejem po fazie grupowej pożegnali się Synowie Janusza nie zdobywając nawet punktu.

Rywalizacja w grupie B podobnie jak w grupie A była bardzo wyrównana i walka o pierwsze miejsce premiujące do bezpośredniego awansu do półfinału była niezwykle zażarta. Trzy drużyny wygrały po 2 mecze zbierając 6 pkt każda. O miejscach w grupie decydował bilans bramek. I tak na pierwszym miejscu w grupie uplasował się zespół Popalone Styki, drugie dla Sztabina a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna FC Starość. Ostatnie miejsce w grupie bez zdobyczy punktowej zajęła drużyna FC Sodoma.

W ćwierćfinałach nie zabrakło emocji. W pierwszym zmierzyły się dwie augustowskie drużyny Juniorzy i FC Starość. Mimo kilku bardzo dobrych okazji z obydwu stron nie udało się żadnej z nich zamienić na bramkę więc o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy FC Starość i to oni przeszli dalej. W drugim ćwierćfinale walczyły ekipy Sztabina i Coding BMW. Tam również w czasie regulaminowym padł remis i podobnie jak w pierwszym ćwierćfinale decydowały rzuty karne. Lepiej strzelali zawodnicy z Ełku wygrywając 3:2 dzięki czemu awansowali do półfinału turnieju.

W pierwszym półfinale zmierzyła się ekipa Popalone Styki z FC Starość. Był to jednostronny pojedynek, młodzi zawodnicy z Suwałk pokonali ekipę Starości 3:0 i awansowali do finału. Drugi półfinał to pojedynek dwóch ekip z Ełku. Debiutująca w naszych rozgrywkach drużyna HMWO grała z Coding BMW. Był to wyrównany mecz z okazjami z jednej i drugiej strony, jednak więcej zimnej krwi pod bramka rywali zachowali zawodnicy HMWO i zwyciężając 2:0 awansowali do finału.

W meczu o 3 miejsce zagrały drużyny FC Starość i Coding BMW. Drużyna z Augustowa wyszła na ten mecz bardzo zmotywowana a Coding chyba jeszcze nie pogodził się z brakiem awansu do finału. Szybko strzelona bramka przez FC Starość i cofnięcie się do defensywy wystarczyło aby wygrać mecz mimo ciągłych ataków drużyny z Ełku nie udało się pokonać świetnie dysponowanego bramkarza Starości.

W wielkim finale o Puchar Burmistrza Miasta Augustowa zmierzyły się Popalone Styki i HMWO.
Bardzo wyrównane spotkanie z szybkimi akcjami, uważną gra w obronie, świetnymi paradami bramkarzy ale tez nie zabrakło tego co najcenniejsze w piłce – zdobytych goli, których o jednego więcej strzeliła drużyna z Ełku i to oni zdobyli Puchar Burmistrza wygrywając 2:1!

Klasyfikacja końcowa:

  1. HMWO Ełk
  2. Popalone Styki Suwałki
  3. FC Starość Augustów
  4. Coding BMW Ełk

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Paweł Leszczyński – FC Starość
Król strzelców – Dawid Parafinowicz – Popalone Styki
MVP Turnieju – Szymon Pogorzelski – HMWO Ełk

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w naszym Turnieju, dziękujemy za postawę Fair-Play, która towarzyszyła przez cały turniej!

Była to pierwsza impreza z cyklu tegorocznych Turniejów Halowych. Następny Turniej już 20 lutego ! Serdecznie Zapraszamy!
CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści