OgłoszeniaWynikiMikołajkowy Turniej Piłki Nożnej na hali – wyniki

14 grudnia, 2021

W niedzielę 12 grudnia w Hali Sportowej SP4 odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej. Do rywalizacji stawiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W ramach losowania do grupy A trafiły następujące zespoły: Waleczne Orły, Sztabin, Coding BMW Bargłów. Natomiast grupę B tworzyły zespoły: Juniorzy Augustów, Albatros Raczki, Buzała Team, Nowinka.

Pojedynki grupowe były bardzo emocjonujące i w każdym meczu padła co najmniej jedna bramka. W grupie A pierwsze miejsce zapewnili sobie zawodnicy Walecznych Orłów pewnie wygrywając dwa mecze i jeden remisując, zajęcie pierwszego miejsca w grupie dawało bezpośredni pojedynek do półfinału natomiast drugie i trzecie miejsce musiało zmierzyć się w ćwierćfinale z drużynami drugiej grupy. W tej grupie o 2 miejsce walczyli w bezpośrednim pojedynku zawodnicy Coding BMW i Sztabina, jednak to zawodnicy z Ełku zwyciężyli 3:2 i czekali na swojego rywala z grupy B. Zawodnicy z Bargłowa notując dwie porażki i jeden remis odpadli z Turnieju.

W grupie B drużyna Nowinki wygrywając pierwsze dwa mecze zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca, jednak pozostałe drużyny do końca walczyły o awans. Ostatecznie w starciu o drugie miejsce w grupie walczyły drużyny Buzała Team i Albatros Raczki. Prowadzenie objęła drużyna z Raczek jednak ostatecznie po składnych akcjach i dobrej skuteczności pod bramką rywali zwyciężyła drużyna z Suwałk 4:2 i to oni awansowali z drugiego miejsca, Albatros z trzeciego a z turniejem niespodziewanie pożegnała się drużyna Juniorów, która wygrała jeden mecz z Nowinką.

W pierwszym ćwierćfinale zmierzyły się drużyny Coding BMW i Albatrosa Raczki. Był to bardzo wyrównany mecz, który w regulaminowym czasie padł bramkowy remis 1:1. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne a w tych zdecydowanie lepiej poradzili sobie zawodnicy z Ełku wygrywając 2:0. Tym samym w półfinale trafili na zespół Nowinki, który wygrał grupę B.

W drugim ćwierćfinale naprzeciw siebie stanęły drużyny Buzała Team i Sztabin. Faworytem była ekipa z Suwałk jednak, chłopaki ze Sztabina objęli prowadzenie. Zawodnicy Buzała team ruszyli do odrabiania strat jednak obrona drużyny przeciwnej bardzo dobrze się przesuwała i nie dopuszczała do groźnych sytuacji i dodatkowo rewelacyjnie w bramce bronił Dawid Gramacki. Zawodnicy ze Sztabina raz po raz wyprowadzali groźne kontry i udało się podwyższyć wynik na 2:0 a ostatecznie zwyciężyć 3:0 i awansować do półfinału, w którym czekała drużyna Walecznych Orłów.

Pierwszy półfinał rozegrał się między Nowinką a Coding BMW. Był to wyrównany pojedynek. Jedna i druga drużyna do tego meczu podeszła z dużym respektem do przeciwnika. Obie drużyny grały uważnie w obronie jednak dwa błędy za dużo popełniła drużyna z Ełku co bez wahania wykorzystali zawodnicy Nowinki strzelając dwie bramki i ostatecznie wygrali spotkanie 2:0. Nowinka awansowała do finału a Coding BMW został mecz o trzecie miejsce.

W drugim półfinale Waleczne Orły, które wygrały listopadowy Turniej na Orliku zmierzyły się z zespołem Sztabina, który powoli stawał się czarnym koniem turnieju. W początkowej fazie gry to właśnie oni strzelili bramkę i wyszli na prowadzenie. To mocno rozdrażniło zawodników Walecznych Orłów i mocno przycisnęli spychając Sztabin do głębokiej defensywy. Był to mecz walki z jednej i drugiej strony. Mimo kilku dobry okazji nie udało się pokonać bramkarza Sztabina, który w tym dniu spisywał się bardzo dobrze. Do finału awansowała drużyna Sztabina a Waleczne orły o trzecie miejsce będą walczyć z drużyną Coding BMW.

Coding BMW mecz o trzecie miejsce zaczął na spokojnie prowadząc grę, zespół Walecznych Orłów odsłonił się i atakował próbując odzyskać piłkę i zagrozić bramce przeciwników. Jednak zawodnicy z Ełku w tym meczu byli bardzo skuteczni. Po trzeciej strzelonej bramce zabrali ochotę do gry Walecznym Orłom i ostatecznie zwyciężyli wysoko 5:0.

W wielkim finale Turnieju Mikołajkowego zameldowali się zawodnicy z Nowinki i Sztabina. Był to mecz szybki, z wieloma akcjami, strzałami, paradami była tez jedna czerwona kartka. Jedyne czego zabrakło w tym meczu to bramek. W regulaminowym czasie gry nie padł żaden gol i o złocie musiały decydować rzuty karne. Obie drużyny szły łeb w łeb pokonując bramkarzy jednak w 3 kolejce spudłował zawodnik z Nowinki i przed szansą na zwycięstwo stanęli zawodnicy Sztabina. Duża presja, jednak pewnym strzałem w lewy róg bramki zawodnik Sztabina dał jego drużynie puchar i złote medale!

Klasyfikacja końcowa:

  1. SZTABIN
  2. NOWINKA
  3. CODING BMW
  4. WALECZNE ORŁY

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Dawid Gramacki – Sztabin
Król strzelców – Krystian Kondracki – Coding BMW
MVP Turnieju – Rafał Szybajło – Nowinka

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w naszym Turnieju, dziękujemy za postawę Fair-Play, która towarzyszyła przez cały turniej!

W tym roku był to pierwszy i za razem ostatni turniej na hali jednak już zapraszamy na cykl Turniejów Halowych w nowym roku, które odbędą się w styczniu, lutym i marcu!

Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku !

CSiR w Augustowie

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści