OgłoszeniaWynikiPuchar Jesieni – wyniki

24 listopada, 2021

W niedzielę 21 listopada na boiskach CSiR rozegrany został turniej piłki nożnej Puchar Jesieni.
Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczy grupowych na czoło wyłoniły się dwie augustowskie drużyny, które wygrały wszystkie swoje mecze – JUNIORZY i WALECZNE ORŁY. Świetnie prezentowały się też ekipy Albatros Raczki, Strefa Bargłów i Alex Szklarz, których gra była niezwykle dynamiczna, prowadzona w szybkim tempie z mnóstwem sytuacji bramkowych. Jednak to co zasługuje na uwagę to skuteczna gra bramkarzy niemal wszystkich zespołów, co skutkowało niewielką ilością goli jak na taki turniej. Niesamowity przebieg miało pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe, w którym po remisie 2:2 doszło do rzutów karnych. Po czterech kolejkach był remis… 1:1! dalsze strzały też były remisowe. Dopiero ósma kolejka przyniosła rozstrzygnięcie 4:3 w karnych zwyciężyła Strefa Bargłów. W pozostałych meczach nie było zaskoczeń. W półfinałach Juniorzy 3:1 pokonali Sztabin, a Waleczne Orły 3: Strefę Bargłów.
Mecz o trzecie miejsce zakończył się remisem 1:1 i po raz drugi w turnieju rozstrzygnięcie musiało zapaść w karnych. Tym razem skuteczność była nieco lepsza, ale dopiero szósta kolejka wyłoniła zwycięzców Strefa pokonała Sztabin 4:3 w karnych.
W finale spotkały się zespoły, które w turnieju nie odniosły jeszcze porażki, a Waleczne Orły nie straciły nawet bramki. Finał rozpoczął się bardzo ostrożnie. Oba zespoły dbały o obronę i nie chciały dopuścić do straty, która przyniosłaby okazję do kontry. Dopiero pod koniec pierwszej połowy pojawiła pierwsza sytuacja bramkowa, którą Orły z zimną krwią zamieniły na gola. Po zmianie stron Juniorzy zagrali agresywniej, chcieli gonić wynik, ale młodsi koledzy skutecznie kontrowali i dorzucili kolejne dwie bramki. Zasłużone zwycięstwo 3:0 i czyste konto przez cały turniej dały indywidualne wyróżnienia zawodnikom z drużyny Waleczne Orły: Najlepszy bramkarz Marcin Kotarski, król strzelców Dawid Parafinowicz.
Kolejne turnieje w sezonie zimowym planowane są już tradycyjnie na halę.
Dziękujemy sędziom Mateusz Niedźwiecki i Marcin Olszewski za świetną robotę i wszystkim zespołom za mnóstwo emocji.
CSiR

https://www.basenaugustow.pl/wp-content/uploads/2021/06/tourshop-logo.png
Przejdź do treści