Ikona pucharu

ALPS

27

03

2015

Suwalski Mistrz Augustowskiej Ligi Piłki Siatkowej

Wraz z końcem zimy dobiegła końca rywalizacja w AUGUSTOWSKIEJ LIDZE PIŁKI SIATKOWEJ. Organizator - Centrum Sportu i Rekreacji, oraz Hala Sportowa SP.4 od początku października do końca marca gościli jedenaście drużyn, które rywalizowały o tytuł mistrzów ALPS w sezonie 2014/2015. W piątek 20 marca rozegrano ostatnią ligową kolejkę, która mogła jeszcze rozstrzygnąć o najniższym stopniu podium i dawała szansę drużynie Ślepska na awans w tabeli.

W pierwszym przypadku obronną ręką wyszli Seniorzy ACE, którzy pokonali lidera Elektromil Suwałki 2:1, dzięki czemu obronili się przed porywającą pogonią 9 Fali. W drugim przypadku stoczniowcy ze Ślepska pokonali ACE Juniorów 2:1, dzięki czemu rzutem na taśmę przeskoczyli w końcowej klasyfikacji Volley Różanystok i AKS Płaska. Awansowali na piąte miejsce dzięki korzystniejszemu bilansowi małych punktów, ponieważ aż trzy ekipy po rozegraniu dwudziestu meczy zgromadziły po 29 punktów.

Zdecydowanym zwycięzcą ALPS w sezonie 2014/15 został Elektromil Suwałki, który w porównaniu z poprzednim sezonem poważnie się wzmocnił i w porównaniu do poprzedniego sezonu zaliczył awans z czwartego miejsca na pierwsze. W przekroju całego sezonu goście z Suwałk prezentowali najrówniejszy poziom. Tylko dwukrotnie oddali w meczach po dwa punkty, a w przekroju całego sezonu przegrali zaledwie dziewięć setów. Również znakomitą postawę zaprezentowali gracze BAT-u. Z powodu obowiązków zawodowych stosowali nieustanną rotację w składzie, a jednak udało im się zagrać najlepszy sezon w dotychczasowych występach i wywalczyć srebrne medale. Najniższy stopień podium przypadł, dla Seniorów z ACE, którzy pomimo nierównej formy w przeciągu całego sezonu obronili się przed pogonią 9 Fali. Ekipie Tomka Kuźmickiego udało się rozegrać fantastyczną rundę rewanżową, w której zdobyli tak jak lider aż 24 punkty, co było najlepszym wynikiem II rundy. Zasłużyli tym samym na honorowy tytuł RYCERZY WIOSNY. Do miejsca na podium zabrakło im jednego dobrego meczu.

ALPS oprócz ostrej rywalizacji amatorskich drużyn z naszego regionu, to również miejsce do zdobywania boiskowego doświadczenia dla najmłodszych siatkarzy z Augustowa. Zespoły ACE Juniorów, Kadetów i Młodzików pomimo nierównych sił w starciach z dorosłymi ekipami zyskiwały cenną naukę, która procentowała w rozgrywkach z rówieśnikami. Dzięki czemu Augustów ciągle figuruje jako faworyt na mapach regionalnych szkolnych rozgrywek.

W najbliższy piątek 28 marca rozegrany zostanie turniej mistrzów ALPS – Augustowski Final Four. Będzie to podsumowanie minionego sezonu, podczas którego wszystkie drużyny, oraz najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe wyróżnienia i nagrody. Centrum Sportu i Rekreacji dziękuje serdecznie uczestnikom ligi, kibicom, sędziom zawodów, oraz niezwykle wyrozumiałym paniom z obsługi hali SP.4. Zapraszamy na kolejny sezon.

A.W. (CSiR)

Ikona pucharu

Ogłoszenia

08

04

2021

CSiR ogłasza nabór na wolne stanowisko – referent

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – referent.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

26

02

2021

Ogłoszenie konkursu na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego

W Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

17

02

2021

Ogłoszenie na Pierwszy Przetarg Ustny Nieograniczony na Dzierżawę Gruntu

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

15

02

2021

Lodowisko - Rozpoczynamy sezon 2021

Więcej

Ikona pucharu

Wydarzenia

04

02

2021

Półkolonie narciarskie 2021

Plakat

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

02

02

2021

Informacja

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie informuje, że obiekt pływalni miejskiej będzie nieczynny do odwołania.

Więcej

Honorujemy karty

Grafika karty

karta multisport plus

Grafika karty

karta Fit Sport

Grafika karty

karta FitProfit

Grafika karty

karta multisport kids