Ikona pucharu

Ogłoszenia

17

11

2015

Parkrun Polska

W najbliższą sobotę 21 listopada o godzinie 9.00 startuje parkrun Augustów jako trzydziesta lokalizacja największa cyklu biegowego w Polsce.

Inicjatywa parkrun poprzez organizację cyklicznych, bezpłatnych biegów na dystansie 5 km stara się zachęcić jak największą liczbę osób do prowadzenia aktywnego trybu życia – skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i dzieci, które indywidualnie lub pod okiem rodziców mają możliwość spróbowania swoich biegowych sił.

Udział w biegu jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na http://www.parkrun.pl/rejestracja/ i wydrukowanie kodu uczestnika. Indywidualny kod uczestnika, który ma wielkość karty płatniczej, należy mieć przy sobie podczas biegu – po jego ukończeniu, na podstawie kodu możliwe jest odczytanie danych uczestnika i uwzględnienie w wynikach. Nie ma konieczności zapisywania się po raz kolejny. Jednokrotna rejestracja pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów i to we wszystkich lokalizacjach biegów parkrun w Polsce i na świecie.

Idea parkrun przywędrowała do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie została zainicjowana 11 lat temu, a następnie objęła swym zasięgiem 11 państw na każdym kontynencie. Do Polski parkrun zawitał w 2011 roku za sprawą grupy entuzjastów, którzy rozpoczęli bieganie w ramach parkrun w Gdyni. Dość szybko powstały kolejne lokalizacje, które organizowane są w 29 miastach Polski m.in. Cieszynie, Chrzanowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Jeleniej Górze, Kołobrzegu, Krakowie, Lubinie, Łodzi, Konstancinie-Jeziornej, Pruszkowie, Rumi, Szczecinku, Toruniu, we Wrocławiu, w Warszawie, czy w Żarach.

Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat i można powiedzieć, że biegi parkrun skupiają środowiska biegowe w pigułce. Praktycznie każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę biegową od parkrunu, natychmiast zauważa, że ludzie tam przychodzący znają się jak rodzina – i tak w zasadzie jest. Na masowych zawodach nie jest się w stanie poznać wielu maniaków amatorskiego biegania, człowiek czuje się wręcz anonimowy.

Przychodząc na parkrun, doświadcza się pewnego rodzaju wejścia w środowisko biegaczy. Wtedy można zobaczyć, co to jest ten fenomen biegania i dlaczego to tak właśnie wciąga oraz uzależnia.

Jeśli ktoś później zdecyduje się na starty w innych biegach, zaobserwuje, że w zasadzie biegają na nich Ci sami ludzie co na parkrunie. W ten sposób na zawodach zawsze można zamienić kilka zdań z kimś z parkruna.

Dlatego takim fenomen jest parkrun, że przychodząc regularnie na niego, szybko łapiemy bakcyla biegowego od pozostałych biegaczy, uważających bieganie za sens i sposób na życie. Rozpoczynając swoją biegową przygodę od parkrunu, jest więcej niż pewne, że wielu z nas może stać jedną z osób tworzących rodzinę biegową. 

Jak podkreśla Michał Serkies, koordynator augustowskiej edycji parkrun: „Parkrun to biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako doskonałą możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości. Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania”. 

To, co wyróżnia parkrun spośród większości imprez biegowych to jego oddolny i niekomercyjny charakter oraz zaangażowanie w inicjatywę samych uczestników, którzy oprócz udziału jako biegacze mają również możliwość uczestnictwa w organizacji biegów w charakterze wolontariuszy – „. Myślę, że najważniejszym i jednocześnie najbardziej zachęcającym faktem jest to, że bieg organizowany jest przez biegaczy, dla biegaczy, czyli zupełnie za darmo. Wszystkie obowiązki związane z pomiarem czasu, oznakowaniem trasy, czy pilnowaniem porządku należą do wolontariuszy. Przyjść może każdy, a na start wystarczy przynieść ze sobą tylko kod kreskowy i... dobry humor” - zachęca stała uczestniczka parkrun Kraków Ewelina Kempa.

Wolontariusze za swój wkład nagradzani są maksymalną ilością punktów (100), tak jak za zwycięstwo w biegu. Punkty za pomoc przyznawane są maksymalnie trzykrotnie w ciągu roku, pozostałe punkty trzeba sobie wybiegać. Z reguły w imprezach wolontariusze pozostają anonimowi, w parkrun ich nazwiska pojawiają się na stronie danego biegu, żeby każdy wiedział komu zawdzięcza organizację.

Oznaką prestiżu w parkrun są koszulki przyznawane za liczbę ukończonych biegów parkrun. , Swoje pierwsze koszulki z numerem 10 (po 10 ukończonych biegach) otrzymują juniorzy. Dla seniorów poprzeczka ustawiona jest wyżej, gdyż aby otrzymać biegową koszulkę trzeba ukończyć 50 biegów. Kolejne poziomy są przeznaczone dla najbardziej systematycznych uczestników: 100 i 250 biegów. Koszulki otrzymuje każdy, kto ukończy określoną liczbę biegów.

Rozpocznij weekend z parkrun!!!

Zachęcamy do przełamywania swoich barier, bo to naprawdę nie boli, a wręcz pomaga w życiu codziennym, o czym przekonuje się coraz więcej ludzi. Aby wziąć udział w biegach parkrun, należy dokonać bezpłatnej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukować nadany kod i przynieś go ze sobą na bieg. Więcej informacji na temat biegów można znaleźć na: http://www.parkrun.pl/augustow/ oraz http://www.parkrun.pl

Miejsce: Zbiórka uczestników ulokowane jest w połowie leśnej drogi pomiędzy ulicą Obrońców Westerplatte a Ośrodkiem Wypoczynkowym Królowa Woda
Dystans: 5 km
Godzina: 9:00
Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja
Opłata: Bezpłatnie
Strona organizatora: http://www.parkrun.pl/augustow/


Dane kontaktowe

Organizator imprezy:
Fundacja parkrun Polska,
ul. Bema 16/6
81-386 Gdynia

tel. 519064467
email: PolskaBiuro@parkrun.com
www: www.parkrun.pl
KRS: 0000508557
NIP: 586-22-90-286
REGON: 222092510

Koordynator parkrun Augustów:
Michał Serkies
Email: augustowboiro@parkrun.com
Ikona pucharu

Ogłoszenia

22

12

2020

Nieczynne lodowisko

Lodowisko zarządzane przez CSiR będzie nieczynne do dnia 17.01.2021r.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

22

12

2020

Informacja

W dniu 24.12.2020 r. (Wigilia) CSiR będzie nieczynny.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

02

11

2020

Pływalnia nieczynna

Informujemy, że otwarcie obiekt pływalni będzie nieczynny do odwołania w związku z pandemią COVID-19.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

25

09

2020

Otwarcie pływalni

Informujemy, że otwarcie obiektu nastąpi 31.10.2020r.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

26

06

2020

Otwarcie

Miejskiego Wyciągu Nart Wodnych i Kąpieliska Miejskiego.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

31

03

2020

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI CSiR W AUGUSTOWIE

Więcej

Zdjęcie oferty specjalnej

BILET „2 GODZINY W CENIE 1"

Promocyjna cena biletu jednorazowego oraz grupowego za 2 godziny korzystania z pływalni.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Aqua Fitness

Zajęcia ruchowe połączone z muzyką
Dołącz do nas i bądź w formie!

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Bilet grupowy

W ramach oferty grupowej proponujemy 20% zniżki na zakup biletów.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Nauka pływania

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie ogłasza zapisy oraz zaprasza na zajęcia.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Oferta przedpołudniowa dla dorosłych

Proponujemy 30% ZNIŻKI na zakup karnetów dla dorosłych w godzinach 10-13.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Bilet rodzinny

40% ZNIŻKI na zakup biletów jednorazowych na pływalnię dla rodzin z dziećmi.

Sprawdź

Honorujemy karty

Grafika karty

karta multisport plus

Grafika karty

karta Fit Sport

Grafika karty

karta FitProfit

Grafika karty

karta multisport kids