Ikona pucharu

Zawody

09

03

2017

V Otwarte Mistrzostwa Augustowa

W niedzielę (5.03.2017 r.) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie rozegrano V Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Piłce Halowej. W turnieju udział wzięło sześć drużyn: FC Prawda Olecko, FC Albatros Raczki, LZS Krukówek, Juniorzy, Straż Graniczna Płaska oraz II LO w Augustowie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których zwycięzca awansował bezpośrednio do półfinału, zaś drużyny z miejsc drugich i trzecich czekał mecz barażowy o awans.

W wyniku losowania w grupie pierwszej spotkały się zespoły Juniorów, LZS Krukówek oraz FC Prawda Olecko. Faworytem wydawała się doświadczona ekipa gospodarzy, która potwierdziła swoje aspiracje, zwyciężając w pierwszym meczu debiutujący w augustowskim turnieju zespół z Olecka. Ich rywale podnieśli się jednak w drugim meczu, dość niespodziewanie wygrywając z drużyną z Krukówka 1:0. W trzecim spotkaniu w tej grupie Juniorzy musieli uznać jednak wyższość LZS-u (porażka 0:2), w związku z czym o lokatach w tabeli musiały zadecydować bramki, gdyż wszystkie trzy ekipy miały na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Bilans bramkowy zdecydował, iż pierwsze miejsce zajęła drużyna LZS Krukówek, awansując bezpośrednio do półfinału, drugie Juniorzy, zaś trzecie FC Prawda Olecko. Dwie ostatnie ekipy czekały mecze barażowe.

W drugiej grupie rywalizowały zespoły FC Albatros Raczki, II LO w Augustowie i Straży Granicznej. Faworytem był zespół przyjezdny – zwycięzca niedawno rozgrywanego turnieju o Puchar Dyrektora CSiR w Augustowie. Potwierdził to w inauguracyjnym pojedynku, w którym rozgromił Straż Graniczną 5:0. Dłużni im nie pozostali licealiści, wygrywając z tym samym rywalem 5:1. Rywalizacja o I miejsce miała więc rozstrzygnąć się w bezpośrednim pojedynku zwycięskich ekip. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli, za to początek drugiej połowy przyniósł ich aż cztery. I – ku zaskoczeniu wszystkich – trzy z nich padły łupem młodych zawodników z liceum, którzy wzorowo rozgrywali swoje ataki i imponowali skutecznością. Ozdobą turnieju była dwójkowa akcja Kevina Urbana z Piotrkiem Paulem, którzy efektownymi podaniami z pierwszej piłki rozmontowali całą drużyną rywali. Skutecznością imponował zwłaszcza Piotrek, który raz po raz precyzyjnymi strzałami pokonywał bezradnych bramkarzy rywali. Niestety, zawodnicy II LO chyba za szybko poczuli się zwycięzcami tego pojedynku, przez co stracili dwa gole i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Dało to im drugie miejsce w grupie, co wiązało się z koniecznością rozegrania dodatkowego meczu, którego stawką był awans do półfinału. Goście z Raczek uzyskali awans bezpośredni.

W pierwszym meczu barażowym spotkały się ekipy II LO i FC Prawdy Olecko. Mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji i miał jednostronny przebieg. Już do przerwy licealiści prowadzili pewnie 2:0, zaś w drugiej połowie tylko podwyższali rezultat. Skończyło się na 6:0, zaś dzieła zniszczenia dokończył ich bramkarz – Mikołaj Litwińczuk, rozgrywający tego dnia znakomite zawody, który pewnie wykorzystał rzut karny. Dużo więcej emocji przyniósł drugi baraż, w którym stanęły naprzeciwko siebie zespoły Juniorów i Straży Granicznej. Faworytem byli stali uczestnicy augustowskich turniejów, czyli zespół dyrygowany przez Adama Wysockiego, jednak – ku zaskoczeniu wszystkich – pierwsze dwa gole zdobyli ich rywale. Zwłaszcza druga bramka była z serii „stadiony świata” – rosły zawodnik Straży Granicznej posłał z dystansu niesamowitą petardę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez bezradnego w tej sytuacji Jurka Kulika. Juniorzy nie zamierzali jednak składać broni, zmobilizowali się i doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że zwycięzcę wyłoni dopiero seria rzutów karnych, sędzia zawodów minutę przed końcem meczu podyktował rzut wolny dla Straży Granicznej w niewielkiej odległości od bramki przeciwnika. Kibice mogli obejrzeć kolejny perfekcyjny strzał, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki Jurka Kulika. Sensacja stała się zatem faktem.

Półfinały także były dość emocjonujące. O ile w pierwszym z nich faworyt turnieju – FC Albatros Raczki – dość łatwo zostawił w pokonanym polu Straż Graniczną, o tyle drugi mecz był pojedynkiem niezwykle zaciętym, w którym żadna z ekip nie chciała za bardzo się odkryć, zdając sobie sprawę z wagi pojedynku. Pomimo kilku okazji, zwłaszcza licealistów (m. in. strzału w słupek Kevina Urbana) spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o awansie do finału miały zadecydować rzuty karne. Wojnę nerwów wygrali zawodnicy II LO, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż 5 serii. W ekipie wygranych bezbłędnie strzelali: Piotrek Paul, Patryk Urban, Maciek Wiśniewski oraz Arek Olichwier, zaś w słupek trafił Kevin Urban. Natomiast jeden strzał rywali znakomicie obronił Mikołaj Litwińczuk, przy jednym zaś przeciwnik nie trafił w bramkę.

W meczu „na otarcie łez”, czyli pojedynku o piąte miejsce w turnieju, pewne zwycięstwo odnieśli Juniorzy, pokonując gości z Olecka 5:2. Z kolei w finale pocieszenia lepsi od Straży Granicznej okazali się zawodnicy LZS Krukówek.

Finał zaś okazał się być powtórką spotkania grupowego, gdyż znowu spotkały się zespoły z II LO w Augustowie i Raczek. Niestety, młodym zawodnikom gospodarzy wyraźnie zabrakło już sił w tym pojedynku, choć przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o zdobycz bramkową. Rywale jednak byli zabójczo skuteczni, w związku z czym w drugiej połowie prowadzili już 3:0. Honorową bramkę minutę przed końcem spotkania zdobył Arek Olichwier, swoją szansę miał jeszcze Patryk Urban, tytuł pojechał jednak do Raczek. Tym niemniej II miejsce w Mistrzostwach Augustowa młodych licealistów jest niewątpliwie ogromnym sukcesem tej drużyny, która rozegrała naprawdę znakomite zawody. FC Albatros Raczki zwyciężył zasłużenie, prezentując najrówniejszą formę we wszystkich spotkaniach, imponując zgraniem i świetnym wyszkoleniem technicznym poszczególnych zawodników. Również nagrody indywidualne zostały przyznane zawodnikom z mistrzowskiej drużyny. Królem strzelców z 12 trafieniami został Sebastian Jankowski, a najlepszym bramkarzem turnieju został młodziutki Dawid Miłun, który zwłaszcza w finale miał kilka świetnych interwencji, a całym turnieju piłkę z siatki wyjmował zaledwie cztery razy.

Był to ostatni turniej halowy w sezonie 2016/2017 zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Na kolejne zapraszamy już wkrótce na boiska trawiaste.

T. Choroszewki II LO/A. Wysocki CSiR


Grupa A
JUNIORZY FC PRAWDA 3:1
FC PRAWDA LZS KRUKÓWEK 0:1
LZS KRUKÓWEK JUNIORZY 2:0
Grupa B
FC ALBATROS SG PŁASKA 5:0
II LO AUGUSTÓW SG PŁASKA 5:1
FC ALBATROS II LO AUGUSTÓW 3:3
Ćwierćfinały
II LO FC PRAWDA 7:0
SG PŁASKA JUNIORZY 3:2
Półfinały
FC ALBATROS SG PŁASKA 6:0
II LO AUGUSTÓW LZS KRUKÓWEK 0:0 (K- 4:3)
Mecz o 5 miejsce
JUNIORZY FC PRAWDA 5:2
II LO AUGUSTÓW LZS KRUKÓWEK 0:0 (K- 4:3)
Mecz o 3 miejsce
LZS KRUKÓWEK SG PŁASKA 3:0
II LO AUGUSTÓW LZS KRUKÓWEK 0:0 (K- 4:3)
Finał
FC ALBATROS II LO AUGUSTÓW 3:1

Ikona pucharu

Ogłoszenia

26

06

2020

Otwarcie

Miejskiego Wyciągu Nart Wodnych i Kąpieliska Miejskiego.

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

31

03

2020

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI CSiR W AUGUSTOWIE

Więcej

Ikona pucharu

Ogłoszenia

10

02

2020

Zmiana godzin Aqua Fitness

Od dnia 11.02.2020 obowiązywać będą nowe godziny zajęć.

Więcej

Ikona pucharu

Wydarzenia

04

02

2020

Zawody na Wodnym Torze Przeszkód

Wyniki i fotorelacja

Więcej

Ikona pucharu

Wydarzenia

04

02

2020

Bieg Tropem Wilczym 2020

Wyniki

Więcej

Ikona pucharu

Wydarzenia

03

02

2020

Turniej Piłki Halowej 2020 zakończony!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rywalizacji i fotorelacją.

Więcej

Zdjęcie oferty specjalnej

BILET „2 GODZINY W CENIE 1"

Promocyjna cena biletu jednorazowego oraz grupowego za 2 godziny korzystania z pływalni.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Aqua Fitness

Zajęcia ruchowe połączone z muzyką
Dołącz do nas i bądź w formie!

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Bilet grupowy

W ramach oferty grupowej proponujemy 20% zniżki na zakup biletów.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Nauka pływania

Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie ogłasza zapisy oraz zaprasza na zajęcia.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Oferta przedpołudniowa dla dorosłych

Proponujemy 30% ZNIŻKI na zakup karnetów dla dorosłych w godzinach 10-13.

Sprawdź

Zdjęcie oferty specjalnej

Bilet rodzinny

40% ZNIŻKI na zakup biletów jednorazowych na pływalnię dla rodzin z dziećmi.

Sprawdź

Honorujemy karty

Grafika karty

karta multisport plus

Grafika karty

karta Fit Sport

Grafika karty

karta FitProfit

Grafika karty

karta multisport kids